Granitowa kostka brukowa


Granit to skała najbardziej rozpowszechniona i bodaj najczęściej przez człowieka użytkowana. Jest skałą magmową głębinową, która stygnąc powoli w ziemi wykrystalizowała składniki (minerały ją tworzące) w postaci kryształów różnego kształtu. Najważniejsze składniki granitu to ciemna mika, jasny, białoszary kwarc i różowy lub żółtoszary skaleń. Mika jest minerałem miękkim, występuje w formie blaszek, kwarc jest bardzo twardy a skaleń nieco mniej twardy niż kwarc. Granit może występować w różnych barwach, a jego faktura może być różnorodna w zależności od wielkości ziaren. W Polsce występuje głównie w kolorze szarym, a niewielkie ilości można spotkać w kolorze jasnobrązowym. Inne kolory granitu pochodzą zwykle z importu.

kostka granitowa Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Bobrowniki, Rogoźnik, Czeladź, Bytom, Chorzów Piekary Ślaskiei kostka granitowa Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Bobrowniki, Rogoźnik, Czeladź, Bytom, Chorzów Piekary Ślaskiei kostka granitowa Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Bobrowniki, Rogoźnik, Czeladź, Bytom, Chorzów Piekary Ślaskiei

Stosowany jest jako materiał do budowy dróg w formie tłucznia i kostki. Z granitu wyrabia się różnorodną galanterię kamienną, która ma zastosowanie w architekturze ogrodowej: kostkę o różnej wielkości, krawężniki, płyty. Zestawiając odmienne barwy granitu uzyskuje się ciekawe mozaiki.

W ofercie mamy kostkę granitową, płytke oraz kamień murowy. Szczegółowe opisy oferowanych przez nas produktów granitowych dostepne z górnego menu.

Interesuje Cie nasza oferta?